Dodany: 2012-02-24 10:57:42
 

Czym są certyfikaty inwestycyjneJednym z najbardziej znanych w krajowym prawie obrotu finansowego instrumentów inwestycyjnych są certyfikaty inwestycyjne. Są to papiery wartościowe, których jednak nie mogą emitować takie podmioty jak biuro rachunkowe Olsztyn.

 

Może zrobić to tylko i wyłącznie zamknięty fundusz inwestycyjny poprzez ich emisję na giełdowym parkiecie lub być papierem imiennym. Nie umniejsza to jednak faktu, iż procedura przejścia przez biuro rachunkowe Olsztyn przez cały proces emisji, którą musi zatwierdzić KNF jest bardzo zbliżona do tej, jaką muszą przejść spółki giełdowe poszukujące nowych środków na inwestycje i rozwój.

 

Tutaj jednak jest to fundusz inwestycyjny, zarządzający wielomilionowymi środkami pieniężnymi napływającymi do niego od klientów nie znających zasad funkcjonowania rynku kapitałowego chcących jednak zarabiać podobnie jak inwestorzy lokujący swoje pieniądze w biuro rachunkowe Olsztyn jako spółkę giełdową. Oczywiście takie postępowanie ma swoje wady jak i zalety. Przy czym niestety tych pierwszych jest znacznie więcej. Decyzja należy jednak do każdego inwestora. Nikt nie zmusza nas byśmy powierzali nasze pieniądze a inwestowali je samodzielnie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są certyfikaty inwestycyjne
Nick: